Το Δ.Σ. του Επιμελητηρίου Κιλκίς αποχαιρετά με συγκίνηση και εκφράζει τη βαθύτατη θλίψη του για το αιφνίδιο θάνατο του Φαίδωνα Ν. Γραμματικόπουλου, ενός από τους πιο επιτυχημένους επιχειρηματίες της Β. Ελλάδος, τ. μέλους και διακεκριμένου φίλου του Φορέα.
Ο εκλιπών υπήρξε ιδρυτής και άξιος συμπαραστάτης στην μακρόχρονη επιχειρηματική δράση της γνωστής στο πανελλήνιο και όχι μόνο, βιομηχανίας ειδών ζαχαροπλαστικής «ΦΑΙΔΩΝ ΑΕ».
Το Δ.Σ. του Επιμελητηρίου Κιλκίς, εκφράζει τα ειλικρινή του συλλυπητήρια στην οικογένεια και στους οικείους του εκλιπόντος για τη μεγάλη τους απώλεια και εύχεται να είναι υγιείς και δημιουργικοί και να τον θυμούνται πάντα.
Ανάκληση της ΚΥΑ που υποχρεώνει τις επιχειρήσεις να επιστρέψουν στους παρόχους ενέργειας τις επιδοτήσεις για την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος της περιόδου 2022-2023
Αξιότιμοι Κύριοι Υπουργοί, Το τελευταίο διάστημα το Επιμελητήριο Κιλκίς γίνεται δέκτης έντονων παραπόνων και διαμαρτυριών από τις επιχειρήσεις της Π.Ε Κιλκίς, για τις υπέρογκες χρεώσεις